KURUMSAL
Hakkımızda
 
Çevre Politikalarımız
 
Kalite Politikası
 
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Politikamız
 
Basında Elkima
 
Üretim
 
Laboratuvar
 
Satış Sonrası Hizmetler
 
Yönlendirilmiş Mesaj
 
Sertifikalarımız
 
Dijital Katalog
 
Yasal Haklar ve Kullanım
 
Sıkça Sorulan Sorular
 
Referanslar
 
KURUMSAL  »  Basında Elkima

Elkima, 35 Ülkeye Enerji Dağıtıyor

Güç ve dağıtım transformatörü ile özel amaçlı transformatör üretimi gerçekleştiren Elkima Trafo Şirketi, 35’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği ihracatla dünyaya enerji dağıtıyor.

AR-GE çalışmalarına ağırlık veren Elkima, enerji sektöründe yeni arz edilen enerji verimliliği yüksek, düşük kayıplı A sınıfı trafo üretimiyle sektöre yenilikler getiriyor.

Enerji ihtiyacının olduğu her alanda ürünleriyle hizmet verdiklerini belirten Elkima Trafo
İhracatSatış Şefi Yağmur Ersan, üretimlerinin yüzde 70’ini ihraç ettiklerine dikkat çekerek 35’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını söyledi.

Avustralya’dan Afrikaya, Ortadoğu’dan ABD’ye kadar geniş bir coğrafyaya hizmet verdiklerini ifade eden Ersan, 1998 yılından bu yana dış satım yaptıklarını kaydederek, “Güç ve dağıtım transformatörlerini genel olarak tüm dünyaya ihraç ediyoruz. Siyasi ve ekonomik istikrarın olduğu ülkeler düzenli müşterilerimizdir. Güçlü olmadığımız pazar yok. Çünkü kaliteyi hep ön planda tutuyoruz. Sloganımızda da olduğu gibi, müşteri için kalite vazgeçilmez bir öncelik ise,Elkima ’yı zaten seçiyorlar” dedi.

İhracatta her sene minimum yüzde 50 büyümeyi hedeflediklerini aktaran Ersan, öncelikle aktif oldukları pazarlarda daha fazla müşteriyi yüksek kaliteyle tanıştırmayı amaçladıklarını dile getirdi. Dünyanın en büyük enerji iletim ve dağıtım ekipmanları üreticilerinden biri olan CHINT T&D firmasının Türkiye resmi distribütörlüğünü de yaptıklarına işaret eden Ersan, güç ve dağıtım transformatörü ile özel amaçlı transformatör üretimi gerçekleştirdiklerini kaydederek ürünlerini söyle sıraladı:

“36kV üst gerilimde 10-31500kVA güçleri arasında güç ve dağıtım transformatörleri imalatı, Özel tip transformatör üretimi, Yüksek gerilim laboratuarımızda tip test ve rutin testler, Her marka transformatör bakım ve onarımı, Yağ test laboratuarımızda kimyasal ve elektriksel yağ testleri, Yağ seperasyonu ve değişimi, Mobil bakım araçlarımız ile yerinde trafo bakımları ve trafo testleri, Mobil bakım araçlarımız ile yerinde yağ işlemleri ve yağ testleri, Transformatör 2.el alım, satım, takas işlemleri, Transformatör yedek parça satışı ve Mobil, çevre dostu yağ rejenerasyon sistemimiz ile enerji kesintisi olmadan yağ yenilenmesi. Güç transformatörleri,kombine transformatörler, reaktörler, kompozit silikon izolatörler, kompozit silikon parafudrlar; y.g. gaz izoleli sistemler, y.g. kapasitörler, y.g. parafudrlar, y.g. akım ve gerilim transformatörleri, y.g. kesiciler, o.g. vakum kesiciler, o.g. şalterler, o.g. muhafazalı modüler hücreler ve enerji dağıtım ile otomasyon ürünleri çalışmalarımız arasında yer alıyor.”

“Firmamız her zaman Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyor”

Geçen senenin beklentilerinin altında geçtiğini söyleyen Ersan, yurt dışında da proje bazlı çalışmaları sebebiyle mevsimsel dalgalanmaların da siyasal dalgalanmalar kadar olmasa da kendilerini etkilediğini açıkladı. Ersan, bu sene için kış mevsiminin beklenenden uzun sürmesi, işlerinin gerektiği gibi gitmesini engellediğini ancak devam eden aylarda toparlandıklarını anlattı. Ar-GE çalışmalarına önem verdiklerini belirten Ersan, “Çok uzun zamandır AR-GE çalışmaları yapıyor olması nedeniyle firmamız her zaman Türkiye’de ilkleri gerçekleştiriyor. 35’i mühendis olmak üzere toplam 92 kişilik kadrosuyla şirkette önemli bir yere sahip olan AR-GE departmanı özellikle enerji sektöründe yeni arz edilen enerji verimliliği yüksek, düşük kayıplı A sınıfı trafo üretimine geçmiştir.


Ülkelerde yaşanan krizlerin her zaman doğrudan etkilemediği tüketiciyi bile çekimser kıldığını dile getiren Ersan, işlerde genel bir duraklama sezildiğini belirterek, Arap Baharı’nın Türkiye açısından değerlendirildiğinde Suriye hariç, değişimin Türkiye lehine geliştiğini aktardı. Değişim sonrası işlerden Türk firmalarının iyi paylar aldığını dile getiren Ersan, sadece fiyat odaklı olmayan iyi projelere imza atan ve prestijini koruyan firmalarla çalışmalarının devam ettiğini açıkladı. Ersan, yeni inşaat ve taahhüt firmalarıyla da iletişim kurmak ve projelerinde destek olma arzusunda olduklarını aktardı.

Elektrik sektörünün geçmişi şanlı, bugünün ise gerektiğinden fazla rekabetçi olduğunu belirten Ersan, sektörün geleceğini parlak gördüklerini söyledi. Ersan, ”Yenilikler yakalayabilen kazanacaktır diye düşünüyoruz. Sektöre hızlı girip birden yükselen sadece para kazanmayı hedefleyen firmalar birer birer yok olup piyasadan çekiliyorlar. Biz bu işin mutfağından gelme olduğumuzdan sağlam adımlarla her zaman yerimizi ve çizgimizi koruyoruz” şeklinde konuştu.Copyright © 2018, Elkima Elk. İnş. Tah. San. Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır.   web tasarım izmir