REJENERASYON
Son Teknoloji Yağ Yenileme Sistemi
 
Yağ Yenileme Sistemimiz Hakkında Detaylı Bilgilendirme
 
Yağın Transformatörler İçinde Rejenerasyonu
 
İşlem Tanımı
 
Kontroller
 
Teknik Veri
 
Yağ Yenileme Sistemimiz
 
Örnek Rapor
 
REJENERASYON  »  Yağın Transformatörler İçinde Rejenerasyonu

 

Yağın Transformatörler İçinde Rejenerasyonu


Transformatör yağını yerinde rejenere etmeden önce yağdan alınan bir numune tamamen test edilecektir. Numunenin test sonuçları, rejenerasyonun hacmini ve parametrelerini belirleyecektir.


Yük altında

Yük altındaki transformatörün akış oranı transformatörün boyutlarına ve çevrim sayısı yağdaki kirliliğin (asit, tortu vb.) derecesine bağlıdır.


Boşta

Boşta transformatörler için yağ çalkantısı çok önemli bir faktör değildir ve buna bağlı olarak da cihaz içindeki yağ akış oranı maksimum seviyeye kadar çıkartılabilir. Boşta yapılacak uygulama bu nedenle daha kısa sürecektir.

 

TORTU ARITMA

Tortu arıtma yağ rejenerasyonundan daha yüksek bir ısıda gerçekleşmektedir. Tortu arıtma yük altında ya da boşta transformatörlerde yapılabilir.

 


Tortu arıtma işleminin en önemli iki kriteri:
1.) Transformatör içindeki çevrim halindeki yağın ısısı, tortunun çözülebilmesi için yağın anilin noktası olan 78 C nin üzerinde olmalıdır.
2.) Çevrim sırasında transformatöre sağlanan yağ, tortunun çözülebilmesi ve emilebilmesi için yeni rejenere edilmiş olmalıdır.

 

Yük altında

İşlem çok verimlidir ve yük altındaki transformatörün ürettiği hafif mekanik titreşim ve ısıdan yardım almaktadır.


Boşta

Yük altında yapılan işlemden daha az verimlidir ve tortu arıtma transformatörün boyutuna göre daha fazla zaman almaktadır.

 Copyright © 2018, Elkima Elk. İnş. Tah. San. Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır.   web tasarım izmir