REJENERASYON
Son Teknoloji Yağ Yenileme Sistemi
 
Yağ Yenileme Sistemimiz Hakkında Detaylı Bilgilendirme
 
Yağın Transformatörler İçinde Rejenerasyonu
 
İşlem Tanımı
 
Kontroller
 
Teknik Veri
 
Yağ Yenileme Sistemimiz
 
Örnek Rapor
 
REJENERASYON  »  İşlem Tanımı

İşlem Tanımı


Yağ Yenileme Sistemi ve transformatör kapalı döngü düzenlemesi için hortumlarla birbirlerine bağlanır ve hortumlar dahil tüm sistem bilgisayar kontrolü ile işlem başlamadan önce yağ ile doldurulur. Yağ cihazın içine transformatörün alt kısmından pompalanır ve kil tretmanı yapılan yağ transformatörün üst kısmından transformatöre geri pompalanır.

 


Mobil sistemimiz iki ayrı opsiyon içermektedir; Arıtma ve Rejenerasyon. Rejenerasyon döngüsel, iki evrelik bir prosedürdür, bir işlem evresi, arkasından bir reaktivasyon evresi gerektirmektedir. Çalışma ısıları ve akış oranları uygulamanın tipine bağlıdır ve daha önceki numune alma ve numuneyi test etme aşamalarında belirlenmektedir.

İŞLEM EVRELERİ

 

Arıtma ve rejenerasyon yaklaşık 8 saat süren işlem evresini oluşturmaktadır.

Uygulamaya bağlı olan akış oranı, nominal kapasitenin %10 undan %100 üne kadar ayarlanabilir.


1. ARITMA (SEPERASYON)

Arıtma kendi başına bir operasyon olarak sadece nem çekme, gaz alma ve yüksek vakum, ısı ve yağa 65-70 C de bakım yaparken hassas filtrasyon (30 mikron) kullanan partikül tutucu filtrasyonla sınırlıdır.


2. REJENERASYON

Reaktivasyon işleminde yağ ?aktive edilmiş kil? kolonlarından yaklaşık 70C sıcaklıkta süzdürülerek rejenere edilir. Rejenerasyondan sonra yağın 30 mikron bir filtre içinden geçerek transformatöre geri girmeden önce gazı alınır. Bu evrede transformatör yağının su, gaz ve tortuları alınmaya devam ederken, renk sayısı, asit miktarı, iç yüzey gerilmesi ve kayıp faktörü yeni yağda istenen düzeylere ulaşır.


2.1 REAKTİVASYON

Nominal yağ miktarının çevriminden sonra kil yatakları oldukça doygun hale gelirler ve verimlilikleri rejenerasyonu etkileyecek şekilde düşmektedir. Reaktivasyon işlemi devam ederken arıtma işlemine de devam edilir .

 


Kil kolonlarda reaktive edilir ve küçük bir miktar (işlenen yağın maksimum %0,1?i) ?tortulu? içerik yağlı bir köpük ve su halinde tekrar satılmak ve tekrar işlenmek ya da yok edilmek üzere bir toplama kabında tutulur. Kil içinde tutulan temiz yağ kurtarılır. Bu evrede kil kurutularak tekrar aktif hale getirilmiş olur. Sistem artık rejenerasyon için hazırdır.


Copyright © 2018, Elkima Elk. İnş. Tah. San. Tic. Ltd. Şti. | Tüm hakları saklıdır.   web tasarım izmir